Pořiďte si 10 kWp fotovoltaiku SolaX s 11,6 kWh bateriovým uložištěm a wallboxem za akční cenu 223 000 Kč!

Načerpejte ty správné informace

Fotovoltaikou žijeme a s radostí se podělíme o veškeré dostupné informace. V naší poradně najdete vše, co potřebujete, a pokud máte dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Další články

Často kladené otázky a odpovědi

Jak funguje fotovoltaická elektrárna?

Fotovoltaická elektrárna (často se setkáte se zkratkou FVE) se skládá z fotovoltaických panelů, které vyrábí stejnosměrný proud, dále střídače, jež slouží k přeměně stejnosměrného proudu na proud střídavý a tento spotřebovává Vaše domácnost. K akumulaci vyrobené elektrické energie slouží bateriový systém.

Jaká je životnost fotovoltaické elektrárny?

Na dnešní fotovoltaické panely je garantována životnost 20-25 let, přičemž jejich výkon neklesne pod 85 %. V praxi může dosahovat i 30-40 let.

Jaká je návratnost fotovoltaické elektrárny?

Návratnost se může pohybovat od 6 do 14 let. Aby elektrárna měla co nejnižší návratnost, navrhneme Vám ji přesně na míru.

Kolik bude moje dotace na fotovoltaickou elektrárnu?

Výše dotace vychází z podmínek programu „Nová zelená úsporám“. Maximální výše dotace činí až 220 000 Kč.

Co je to ON GRID fotovoltaická elektrárna?

ON GRID nese označení FVE bez bateriového systému. Tato elektrárna je připojena k distribuční soustavě a vyrobené přebytky do ní dodává, případně je možné je využít na ohřev vody.

Co je to ostrovní fotovoltaická elektrárna?

Je to typ elektrárny, který není připojen k distribuční síti. Nejčastěji se využívá tam, kde není k dispozici elektrická přípojka (chaty, karavany, lodě).

Co je to hybridní fotovoltaická elektrárna?

Jako hybridní označujeme FVE, která je připojena k distribuční síti a v případě potřeby do ní dodává/čerpá elektrickou energii. Zároveň disponuje bateriovým uložištěm, ve kterém je možné vyrobenou elektřinu uložit a mít ji tak v případě potřeby k dispozici. Případně je možné přebytky využít i na ohřev vody.

Jaké účinnosti dosahují současné fotovoltaické panely?

Fotovoltaické panely prošly za posledních pár let značným vývojem. V dnešní době je jejich průměrná účinnost okolo 25 %.

Jak velké potřebuji bateriové úložiště?

Bateriový systém by měl být navržen tak, aby Vám pokryl běžnou spotřebu elektrické energie v domě po dobu jednoho dne (nevztahuje se na elektrické topení).

Můžu fotovoltaikou topit?

Zde Vás musíme zklamat, jelikož topit potřebujete převážně v zimě, kdy elektrárna vyrábí nejméně, nebude Vám vyrobená energie stačit. Ovšem v kombinaci s tepelným čerpadlem je možné si na jaře a na podzim FVE pomoci.

Kolik vyrobí FVE v zimě?

V zimních měsících, kdy je slunce velmi nízko nad obzorem, dosahuje účinnost FVE přibližně 20 % svého instalovaného výkonu.

Lze instalovat fotovoltaické panely i na objekty mimo rodinný dům?

Ano, je to mnohdy i výhodnější řešení. Důvodem může být nevhodná orientace střechy, její velká členitost či nevhodná krytina. V takových případech Vám panely můžeme nainstalovat na garáž, zahradní domek nebo stodolu.

Nenašli jste odpověď?

Potřebujete další informace nebo rychlou radu? Spojte se s námi, jsme tu pro vás!

Proč si pořídit fotovoltaiku? Dobrá návratnost
není jediná výhoda

Návratnost investice do fotovoltaiky je důležitým faktorem při rozhodování o investici do solární elektrárny. Nicméně není to jediný aspekt.
Fotovoltaika přináší soběstačnost
Díky fotovoltaice už se nemusíte spoléhat na svého dodavatele a distributora elektřiny – i v případě výpadku máte vlastní zdroj energie. To může v mnohých případech ochránit Váš majetek či podnikání.
Fotovoltaika zvyšuje cenu nemovitosti
Díky úsporným vlastnostem fotovoltaiky bude mít nemovitost s vlastním zdrojem energie vždy vyšší hodnotu než nemovitost bez něj. Dům se solární elektrárnou navíc získá lepší energetický štítek.
Fotovoltaika je investice
Fotovoltaiku lze chápat jako investici. Se svojí návratností dokáže soutěžit i s některými bankovními produkty. Pomůže Vám například snížit životní náklady na důchod.
Fotovoltaika je ekologická
Elektřina vyrobená pomocí fotovoltaiky je zcela ekologická – při její produkci nevznikají žádné skleníkové plyny.

Odborná konzultace zdarma

Neváhejte a kontaktujte nás zcela nezávazně.

Během 1-2 pracovních dnů se s Vámi spojí náš odborník.

Vyslechne Vaše potřeby, posoudí situaci a navrhne optimální řešení.

Jste-li spokojeni, přistoupíme k dalším kroků směřujícím k realizaci.

Kontaktní informace budou využity pouze pro komunikaci s Vámi. Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Děkujeme! Brzy se Vám ozveme.
Něco se pokazilo. Zavolejte nám nebo zkuste napsat později.
Na webu používáme cookies, pro jejichž použití a zpracování potřebujeme Váš souhlas. Více informací.